ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ НА МОРСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ СТОСОВНО ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

  • Джемліханов Т. Х. ТОВ "Техноторг"

Анотація

Анотація. У статті досліджено особливості правового регулювання митного оформлення щодо міжнародних пасажирських перевезень морським транспортом, виокремлено загальні правила митних органів всього світу. Проаналізовано нормативні акти, які забезпечують митне оформлення та контроль морських суден та товарів і перевезень пасажирів. Висвітлено, як виняткову форму митного контролю – особистий огляд. Встановлено, проблема недосконалості вітчизняного законодавства на сьогодні існує і потребує оновлення, так як на сьогоднішній день крім пасажирських перевезень, бурхливо розвивається круїзного призначення, що є досить актуальним і потребує всебічного дослідження, з метою розробки спрощеного митного оформлення на морському транспорті цього призначення. Морські пасажирські перевезення, мають пріоритет серед усіх інших видів діяльності морського транспорту, тому й підлягають позачерговому митному оформленню, але підхід повинен бути лояльним та уніфікованим із скороченням часу як для митних органів так і для пасажирів та морського екіпажу, що є доцільним та необхідним для даної категорії перевезень.

Ключові слова: морський транспорт, митне оформлення, морські пасажирські перевезення, вітчизняне законодавство, загальні правила та стандарти.

Біографія автора

Джемліханов Т. Х., ТОВ "Техноторг"

Фахівець з безпеки, Товариство з обмеженою відповідальністю "Техноторг".

Опубліковано
2020-04-21